User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

PIT

Zaliczka na podatek od wynajęcia, rozliczanie podatku za wynajmowanie

Mieszkanie
Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chcemy od kogoś zacząć wynajmować mieszkanie często nie mamy bladego pojęcia na temat wynajmowania lokalu mieszkalnego. Jednak to nie my powinniśmy wszystko wiedzieć, o wiele więcej musi wiedzieć osoba, która chce owe mieszkanie nam wynająć. Jest coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.

Kolorowy fartuch w pracy sprawi, iż w zasadzie każdy dzień będzie przyjemniejszy

fartuchy medyczne
Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie dzielą się na dwa rodzaje, gdy chodzi o zainteresowanie swoją pracą. Pierwsi z nich lubią własne miejsce pracy i z dnia na dzień z uśmieszkiem na ustach wstają i wychodzą z domu.

Biuro Income - nowoczesne biuro księgowe w Bytomiu

outsourcing rachunkowości
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część przedsiębiorców, zarówno tych zaczynających działalność jaki i posiadających wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, rozważa czy opłaca się korzystać z usług proponowanych przez biuro rachunkowe.

Szczególna garderoba pracownica - nieodzowny element w wielu fachach

konferencja
Autor: USAFRICOM
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa ubioru w pracy w wielu miejscach jest wyjątkowo dowolna i nie ma znaczenia, co nosimy. Funkcjonują jednak zawody, w których konieczne jest noszenie precyzyjnie wyznaczonej odzieży, albowiem wpływa to na higienę pracy.

Składki na ubezpieczenie typu społecznego - a więc, jakie rzeczy warto na ten temat wiedzieć

madrezakupy.pl
"Składki przeznaczone na ubezpieczenie typu społecznego", a więc mówiąc w skróceniu - składki ZUS, jest to towarzysząca nam od zakończenia 18 roku egzystencji, lub od chwilki uzyskania pierwszej roboty (nie napomykając już o dostaniu w niełatwej sytuacji pierwszej renty socjalnej), postać płacenia każdego roku podatków, które z początku kolejnego roku za każdym razem rozliczamy wraz z Urzędem Skarbowym, składając w nim najbardziej odpowiedni PIT.

W jakiego rodzaju okolicznościach skorzystanie z pożyczki mogłoby okazać się mile widzianym rozwiązaniem?

prawa
Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz pożyczyć jakąś kwotę pieniędzy na jakikolwiek cel, na ogół masz dwie możliwości: mogłabyś pójść do instytucji bankowej lub do odmiennej firmy finansowej, jaka ma działalność pozabankową.

Jak składać pit 28? Jakiego typu zasady należy znać? Co jest najważniejsze w okresie rozliczenia takiej deklaracji?

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiadomo do czego przydaje się pit 28 i jak go należy wypełnić? Dużo ludzi każdego roku musi go wypełniać, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, jak tego dokonać. Nasz poradnik wszelkie wątpliwości.

Bardzo ważne kwestie dla młodego biznesmena. Co trzeba wiedzieć na początku?

dokumenty
Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowanie zespołu do pracy zwykle zajmuje dużo czasu, szczególnie gdy dopiero rozpoczynamy swoją działalność i robimy pierwsze kroki. Jeśli sporo rzeczy potrafimy wykonać samodzielnie, to doskonale, ale kwestie księgowe, za jakie odpowiadamy, najlepiej jest powierzyć w ręce kogoś doświadczonego, z właściwym przygotowaniem, kompetencjami i zorientowanemu w świecie rachunkowości. Można wybierać spośród dwóch opcji – zewnętrznego biura księgowego, lub księgowej na etacie.

Czy sporządzanie deklaracji podatkowych musi być skomplikowanym zajęciem?

dokument
Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Nie da się zaprzeczyć, że wielu Polaków jest zdania, że obowiązkowe rozliczanie podatków jest wyjątkowo czasochłonnym zajęciem. Co za tym idzie, nie ma w tym nic zaskakującego, że tak wielu podatników woli korzystać z nowatorskich sposobów rozliczania podatku, przykładowo za pomocą Internetu.


Szybkie rozliczenie PIT online jest naprawdę możliwe, również dla osób ani trochę niezorientowanych w tym temacie.

Koniec roku zbliża się nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

polskie monety
Autor: Fox Wu
Źródło: http://www.flickr.com
Dla dużej liczby z nas to okazuje się ten czas, gdy zaczynamy intensywnie rozmyślać o czekającym nas następnym z rzędu rozliczeniu się z własnych przychodów.


Wyraźna większość z nas jak co roku będzie próbowała samodzielnie wypełnić ten obowiązek posiłkując się właściwymi programami do rozliczeń.