User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

PIT

Zaliczka na podatek od wynajęcia, rozliczanie podatku za wynajmowanie

Mieszkanie
Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chcielibyśmy od kogoś wynająć mieszkanie często nie mamy bladego pojęcia na temat wynajmowania lokalu mieszkalnego. Jednak to nie my powinniśmy być oświeceni w tej kwestii, o wiele więcej musi wiedzieć osoba, która postanowiła owe mieszkanie nam wynająć. Jest coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.

Kolorowy fartuch w pracy sprawi, iż w zasadzie każdy dzień będzie przyjemniejszy

fartuchy medyczne
Autor: Kristina D.C. Hoeppner
Źródło: http://www.flickr.com
Ludzie dzielą się na dwa rodzaje, gdy chodzi o zainteresowanie swoją pracą. Pierwsi z nich lubią własne miejsce pracy i z dnia na dzień z uśmieszkiem na ustach wstają i wychodzą z domu.

Biuro Income - nowoczesne biuro księgowe w Bytomiu

outsourcing rachunkowości
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Duża część przedsiębiorców, zarówno tych zaczynających działalność jaki i posiadających wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu firmy, rozważa czy opłaca się korzystać z usług proponowanych przez biuro rachunkowe.

Szczególna garderoba pracownica - nieodzowny element w wielu fachach

konferencja
Autor: USAFRICOM
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawa ubioru w pracy w wielu miejscach jest wyjątkowo dowolna i nie ma znaczenia, co nosimy. Funkcjonują jednak zawody, w których konieczne jest noszenie precyzyjnie wyznaczonej odzieży, albowiem wpływa to na higienę pracy.

Składki na ubezpieczenie typu społecznego - a więc, jakie rzeczy warto na ten temat wiedzieć

madrezakupy.pl
"Składki na ubezpieczenie społeczne", a więc mówiąc w skrócie - składki ZUS, jest to towarzysząca naszym osobom od zakończenia 18 roku życia, albo od momentu pozyskania pierwszej roboty (nie napomykając już o dostaniu wewnątrz niełatwej sytuacji pierwszej renty socjalnej), forma płacenia co rocznych podatków, które to z początku kolejnego roczku za każdym razem rozliczamy wraz z Urzędem Skarbowym, składając w nim najbardziej odpowiedni PIT.

W jakiego rodzaju okolicznościach skorzystanie z pożyczki mogłoby okazać się mile widzianym rozwiązaniem?

prawa
Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz pożyczyć jakąś kwotę pieniędzy na jakikolwiek cel, na ogół masz dwie możliwości: mogłabyś pójść do instytucji bankowej lub do odmiennej firmy finansowej, jaka ma działalność pozabankową.

Jak składać pit 28? Jakiego typu zasady należy znać? Co jest najważniejsze w okresie rozliczenia takiej deklaracji?

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiadomo do czego przydaje się pit 28 i jak go należy wypełnić? Dużo ludzi każdego roku musi go wypełniać, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, jak tego dokonać. Nasz poradnik wszelkie wątpliwości.

Bardzo ważne kwestie dla młodego biznesmena. Co trzeba wiedzieć na początku?

dokumenty
Autor: Tony Webster
Źródło: http://www.flickr.com
Organizowanie zespołu do pracy zwykle zajmuje dużo czasu, szczególnie gdy dopiero rozpoczynamy swoją działalność i stawiamy pierwsze kroki. Jeśli sporo rzeczy możemy zrobić sami, to bardzo dobrze, natomiast sprawy księgowe, za które jesteśmy odpowiedzialni, najlepiej jest powierzyć w ręce kogoś doświadczonego, z odpowiednim wykształceniem, kompetencjami i zorientowanemu w świecie rachunkowości. Możemy dokonać wyboru spomiędzy dwóch opcji – zewnętrznego biura księgowego, albo księgowego w firmie.

Czy sporządzanie deklaracji podatkowych musi być skomplikowanym zajęciem?

dokument
Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Nie da się ukryć, że wielu Polaków jest zdania, że coroczne rozliczanie podatków jest bardzo czasochłonnym zajęciem. Co jest z tym związane, nie ma w tym nic zaskakującego, że tak wielu podatników woli korzystać z nowoczesnych sposobów wyliczania podatku, na przykład za pośrednictwem wirtualnej przestrzeni.


Szybkie rozliczenie PIT online jest rzeczywiście możliwe, nawet dla osób zupełnie niezorientowanych w przywołanym temacie.

Koniec roku zbliża się nieuchronnie i stawia przed nami nowe obowiązki

polskie monety
Autor: Fox Wu
Źródło: http://www.flickr.com
Dla dużej liczby z nas to okazuje się ten czas, gdy zaczynamy intensywnie rozmyślać o czekającym nas następnym z rzędu rozliczeniu się z własnych przychodów.


Wyraźna większość z nas jak co roku będzie próbowała samodzielnie wypełnić ten obowiązek posiłkując się właściwymi programami do rozliczeń.