User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

zabytki

W jaki sposób zaplanować perfekcyjny urlop dla całej rodziny? Gdzie wybrać się na urlop z całą rodziną?

nad morzem w Tunezji
Autor: Citizen59
Źródło: http://www.flickr.com
Wszyscy z pewnością wiemy o tym, iż przygotowanie rodzinnego urlopu nie jest prostą sprawą. Rodzice muszą pomyśleć nie tylko o swoich oczekiwaniach, ale również potrzebach swoich podopiecznych. Wiele osób całkowicie rezygnuje ze wspólnych wakacji głównie z powodu problemów organizacyjnych, które mogą spotkać na swojej drodze. Nie jest to jednak dobry pomysł, ponieważ wspólne wakacje mogą stanowić niezapomniane przeżycie dla dla dzieci i dla rodziców.

Czemu na zwiedzanie miasta warto wziąć przewodnika?

Wrocław w nocy
Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com
Wszystko jedno, jak długi jest pobyt w stolicy Dolnego Śląska – kilkanaście chwil, kilkanaście dni, a może całe dzieciństwo. Mało istotne, czy jest się przyjezdnym czy mieszkańcem: miasto po prostu trzeba poznawać z opiekunem wycieczek. Samodzielnie nie uda nam się dowiedzieć się o fascynującej historii tego dolnośląskiego miejsca także, gdy mieszkamy tutaj od dzieciństwa.

Najlepszy odpoczynek na Kaszubach

Kaszuby
Autor: glencharnoch
Źródło: www.flickr.com
Jeżeli byśmy chcieli oznaczyć precyzyjne granice krainy kaszubskiej, najprawdopodobniej zadanie to się nie powiedzie. Kaszuby to region kulturalny, a nie historyczny, więc nie możemy z całkowitą pewnością stwierdzić, gdzie sięgają.
Jedno nie ulega niemniej jednak dyskusji – na ich terenie występują jedne z najpiękniejszych zakamarków w Polsce: plaże, lasy i jeziora. Wyjątkowo bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i kwintesencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.

Planujesz urlop lecz nie wiesz, dokąd jechać? Kreta jest naprawdę doskonała!

wakacje - krajobraz
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Wakacje potrzeba obmyślić z odpowiednim wyprzedzeniem, by być do nich naprawdę świetnie przyszykowanym. W niektórych przypadkach niesie to także dużą oszczędność, ponieważ nabywając wczasy w czasie zimowym, można liczyć na ciekawe oferty cenowe. Kolejną opcją dla oszczędnych okazują się wycieczki last minute, jednak w tym wypadku potrzeba wykazać się wielkim refleksem.

Bukareszt – stolica Rumunii idealnym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

miasto
Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel
Podróże są pasją, która bez wątpienia pochłania. Przecież decydowanie lepiej jest odwiedzić następne kraje, rozkoszować się nowymi potrawami, podziwiać fantastyczne zabytki i poznawać ludzi, z którymi nie mielibyśmy ewentualności się spotkać podążając z domu do pracy i pracy do domu, aniżeli cały czas przesiadywać w swoich 4 ścianach, choćby bardzo ładnych.

Jeśli okazja jest wyjątkowa, to i cel podróży oczywiście powinien być obrany nieprzypadkowo.

Wenecja
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Podróż poślubna jest wyjątkowa i to przynajmniej z dwóch oczywistych powodów. Młodzi małżonkowie cieszą się, ponieważ wreszcie skończyły się czasami dość nerwowe i pracochłonne przygotowania do ślubu, a wspólny wyjazd bywa wspaniałą okazją do przywoływania pięknych wspomnień oraz snucia planów na następne lata. Tymczasem z drugiej strony za parę lat już przeważnie małżonkowie nie mają tylu oszczędności, żeby pojechać za granicę.

Dlaczego warto odwiedzić Białystok? Czym zdoła nas oczarować?

w Białymstoku
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Białystok to miasto stołeczne województwa podlaskiego. Jest największym miastem regionu północno -wschodniego Polski. Nie ma jednak tak znacznej populacji jak Warszawa czy Kraków. To miasto bardzo dobrze nadaje się na podróżowanie, zakupy jak i inne czynności.