User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Rachunkowość

Z jakiego powodu warto jest założyć firmę za naszą zachodnią granicą oraz o czym trzeba pamiętać?

Wrocław
Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś można założyć działalność gospodarczą na obszarze całej Unii Europejskiej. Polscy obywatele mogliby zakładać firmy w każdym państwie UE również na terenie Niemiec. Jeśli zdecydujesz się na założenie firmy w tym kraju, musisz dokonać wyboru formy prawnej takiej działalności.

Usługi księgowe to potrzebny aspekt prowadzenia firmy.

księgowość
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Każda firma potrzebuje osoby, zajmującej się księgowością. Żadne przedsiębiorstwo bowiem nie może działać bez ważnych rozliczeń, składania w właściwych miejscach a także innych niezwykle ważnych administracyjnych kwestii. Bardzo atrakcyjne biuro rachunkowe jest w stanie uzyskać za przedsiębiorcę praktycznie wszystko.

Kiedy warto korzystać z usług biur księgowych?

finanse
Prowadzenie spraw księgowych nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla osób, które nie miały nigdy styczności z tego rodzaju zagadnieniami. Osoby zakładające pierwszą działalność gospodarczą, obawiają się samodzielnego prowadzenia różnorakich rozliczeń, kontaktów z Urzędem Skarbowym czy ZUS-em. W takim wypadku najlepiej skorzystać z pomocy biura księgowego.

Jak rozliczyć podatek, prędko i efektywnie?

rozliczanie podatków
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Raz w roku, dużo osób podejmujących pracę zawodową w Polsce, powinno zadeklarować się z wynagrodzenia. w większości przypadków nie jest to za bardzo trudne - przeważnie rozliczenie pit rozchodzi się o pojedynczy dochód. Lecz niektórzy posiadają sporo źródeł zarobku, które muszą opodatkować, jest to działanie na tyle skomplikowane, że z pomocą może przybyć tylko fachowiec lub portal podatkowy. Która z tych opcji jest lepsza?