User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Rachunkowość

Z jakiego powodu warto jest założyć firmę za naszą zachodnią granicą oraz o czym trzeba pamiętać?

Wrocław
Autor: Ministerio de Relaciones Exteriores
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś można założyć działalność gospodarczą na obszarze całej Unii Europejskiej. Polscy obywatele mogliby zakładać firmy w każdym państwie UE również na terenie Niemiec. Jeśli zdecydujesz się na założenie firmy w tym kraju, musisz dokonać wyboru formy prawnej takiej działalności.

Usługi księgowe to potrzebny aspekt prowadzenia firmy.

księgowość
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Praktycznie każda firma musi chcieć osoby, obchodzącej się księgowością. Żadna firma albowiem nie może działać bez ważnych rozliczeń, składania rachunków w właściwych urzędach a także innych niezwykle istotnych biurowych spraw. Szczególnie skuteczne biuro rachunkowe może ustalić za przedsiębiorcę właściwie wszystko.

Kiedy warto korzystać z usług biur księgowych?

finanse
Prowadzenie spraw księgowych nie jest łatwym zadaniem, szczególnie dla osób, które nie miały nigdy styczności z tego rodzaju zagadnieniami. Osoby zakładające pierwszą działalność gospodarczą, obawiają się samodzielnego prowadzenia różnorakich rozliczeń, kontaktów z Urzędem Skarbowym czy ZUS-em. W takim wypadku najlepiej skorzystać z pomocy biura księgowego.

Jak rozliczyć podatek, prędko i efektywnie?

rozliczanie podatków
Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Raz w roku, sporo osób podejmujących pracę zawodową w kraju, musi zdać relację z dochodu. Zazwyczaj nie jest to za bardzo trudne - przeważnie rozliczenie pit rozchodzi się o pojedynczy dochód. Jednak niektórzy generują sporo źródeł dochodu, które powinni opodatkować, jest to działanie tak bardzo skomplikowane, że z pomocą może przyjść wyłącznie księgowa lub portal podatkowy. Która z tych alternatyw jest skuteczniejsza?