User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

podatek

Usługi księgowe to potrzebny aspekt prowadzenia firmy.

księgowość
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Każda firma potrzebuje osoby, zajmującej się księgowością. Żadne przedsiębiorstwo bowiem nie może działać bez ważnych rozliczeń, składania w właściwych miejscach a także innych niezwykle ważnych administracyjnych kwestii. Bardzo atrakcyjne biuro rachunkowe jest w stanie uzyskać za przedsiębiorcę praktycznie wszystko.

Obowiązki przedsiębiorcy względem państwa

podatki
Źródło: flickr.com
Każdy podmiot gospodarczy jaki wyprzedaje dowolne usługi czy towary musi płacić podatek VAT. Wszystkim wiadomo, iż jest to jeden z najbardziej skutecznych podatków które można płacić. Należy do podgrupy taks pośrednich, to znaczy takich, które nie są płacone we właściwym urzędzie skarbowym lecz w cenie nabywanego artykułu albo usługi. Słowem, biznesmeni wliczają ów podatek w cenę wyprzedawanego wyrobu. I na tym właśnie polega jego moc - niezwykle łatwo będzie stwierdzić ile tego podatku należy zapłacić.

Nie taka straszna biurokracja w małej firmie

biuro
Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kto prowadzi dowolną firmę, nieważne czy usługową czy produkcyjną, musi kupować jak też niekiedy wyprzedawać różne dobra. Mogą to być półfabrykaty, surowce czy inne rzeczy nieodzowne do prowadzenia biznesu. Oczywistym jest, iż od każdych tych działań należny jest odpowiedni podatek (dla przykładu VAT ale również podatek dochodowy).

Najlepsze lokaty

lokata
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Ranking lokat powstał po to by pomóc wybrać klientowi najlepszą lokatę, dopasowaną do jego potrzeb. Nie istnieje bowiem jedna, uniwersalna lokata, podobnie jak nie znajdziemy najlepszego komputera, telewizora czy mieszkania które zadowoliło by wszystkich. Klienci Wybierają różne produkty oszczędnościowe, ponieważ każdy z nas jest inny, ma odmienną sytuację finansową oraz własne cele związane z oszczędzaniem.

Co warto wiedzieć o uldze na zakup kasy fiskalnej?

rozliczenie podatku
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorca, który rozpoczyna ewidencję sprzedaży na kasie rejestrującej może wnioskować o zwrot za jej nabycie. Musi, oczywiście, spełnić określone formalności.

Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest obowiązkiem każdej osoby, która pracuje i ma regularne dochody ze swojej pracy

podatek
Autor: Robert F. W. Whitlock
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest powinnością każdego obywatela, który pracuje i ma regularne dochody ze swojego stanowiska. Dla dużej liczby osób jest to procedura skomplikowana, między innymi z uwagi na powinność wyboru spośród wielu różnych istniejących deklaracji. Odmianę deklaracji wybiera się w zależności od działalności, jaką się prowadzi lub wykonywanego zawodu.

Jak składać pit 28? Jakiego typu zasady należy znać? Co jest najważniejsze w okresie rozliczenia takiej deklaracji?

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiadomo do czego przydaje się pit 28 i jak go należy wypełnić? Dużo ludzi każdego roku musi go wypełniać, lecz nie każdy zdaje sobie sprawę, jak tego dokonać. Nasz poradnik wszelkie wątpliwości.

Podstawowe świadczenia z których będzie okazja zrobić użytek w biurze rachunkowym.

biuro rachunkowe
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które prowadzą własną firmę powinny bez cienia wątpliwości zdecydować się na to, aby obsługą księgową oraz pieniężną ich przedsiębiorstwa zajmowało się kompetentne biuro rachunkowe. Podstawowe usługi z jakich można korzystać w biurach rachunkowych są świadczeniami, które trzeba wybierać, o ile nie chce się własnej działalności narażać na straty, a zamiast tego spodziewamy się progresu na rynku.

Rozliczenie PIT 2016/2017 może być dużo łatwiejsze aniżeli sądzisz!

podatki
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dla każdego należyte stworzenie deklaracji fiskalnej jest wyjątkowo ważnym zadaniem. Nie da się ukryć, że poświęcając mu więcej czasu zdołamy być pewni, że wszystko zostało zrealizowane poprawnie.

W jaki sposób najkorzystniej uzupełnić formularz PIT

rozliczenie
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu z nas wypełnianie PIT-u to straszna męczarnia. Nawet, jeśli co roku wypełniamy zeznania podatkowe, to często nie da się uniknąć tych samych trudności – błędów przy wypełnianiu. Nie bądźmy jednak tak negatywnie nastawieni, przecież co roku to robimy, a w rzeczywistości nie zajmuje to tak dużo czasu. Ponadto, w Internecie odnajdziemy wiele programów, które ułatwiają wypełnienie PIT-u. Wystarczy trochę poszperać i na pewno znajdziemy odpowiedź na nurtującą nas kwestię. W naszym poradniku przypomnimy o co chodzi w najbardziej znanych PIT-ach.