User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

podatek

Usługi księgowe to potrzebny aspekt prowadzenia firmy.

księgowość
Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Praktycznie każda firma musi chcieć osoby, obchodzącej się księgowością. Żadna firma albowiem nie może działać bez ważnych rozliczeń, składania rachunków w właściwych urzędach a także innych niezwykle istotnych biurowych spraw. Szczególnie skuteczne biuro rachunkowe może ustalić za przedsiębiorcę właściwie wszystko.

Obowiązki przedsiębiorcy względem państwa

podatki
Źródło: flickr.com
Każdy podmiot gospodarczy który sprzedaje dowolne usługi bądź towary powinien opłacać podatek VAT. Powszechnie wiadomo, iż jest to jeden z w największym stopniu skutecznych podatków które można opłacać. Przynależy do grupy taks pośrednich, czyli takich, które nie są opłacane w odpowiednim urzędzie skarbowym lecz w cenie kupowanego artykułu bądź usługi. Jednym słowem, biznesmeni wliczają ten podatek w cenę wyprzedawanego towaru. I na tym dokładnie polega jego siła - bardzo łatwo jest stwierdzić ile tegoż podatku trzeba zapłacić.

Nie taka straszna biurokracja w małej firmie

biuro
Autor: Christian Schnettelker
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy kto prowadzi jakąkolwiek działalność, nieważne czy usługową czy może produkcyjną, musi nabywać jak też czasami sprzedawać rozmaite dobra. Mogą być to półwyroby, surowce i inne rzeczy potrzebne do prowadzenia firmy. Oczywistością jest, że od każdych tych działań zapłacić musimy należyty podatek (na przykład VAT ale również podatek dochodowy).

Najlepsze lokaty

lokata
Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Ranking lokat powstał po to by pomóc wybrać kontrahentowi najlepszą lokatę, dopasowaną do jego oczekiwań. Nie nie ma bowiem jednej uniwersalnej lokaty, podobnie jak nie ma najlepszego komputera, samochodu czy mieszkania odpowiedniego dla wszystkich. Klienci Wybierają różnorodne produkty finansowe, ponieważ każdy z nas jest inny, posiada odmienną sytuację finansową oraz unikalne cele związane z oszczędzaniem.

Co warto wiedzieć o uldze na zakup kasy fiskalnej?

rozliczenie podatku
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Przedsiębiorca, który rozpoczyna ewidencję sprzedaży na kasie rejestrującej może wnioskować o zwrot za jej nabycie. Musi, oczywiście, spełnić określone formalności.

Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest obowiązkiem każdej osoby, która pracuje i ma regularne dochody ze swojej pracy

podatek
Autor: Robert F. W. Whitlock
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest powinnością każdego obywatela, który pracuje i ma regularne dochody ze swojego stanowiska. Dla dużej liczby osób jest to procedura skomplikowana, między innymi z uwagi na powinność wyboru spośród wielu różnych istniejących deklaracji. Odmianę deklaracji wybiera się w zależności od działalności, jaką się prowadzi lub wykonywanego zawodu.

Jak składać pit 28? Jakiego typu zasady należy znać? Co jest najważniejsze w okresie rozliczenia takiej deklaracji?

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Czy wiadomym jest do czego służy pit 28 i jak go trzeba wypełniać? Dużo ludzi każdego roku musi go wypełniać, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, jak to zrobić. W naszym poradniku rozwiejemy różnorodne wątpliwości.

Podstawowe świadczenia z których będzie okazja zrobić użytek w biurze rachunkowym.

biuro rachunkowe
Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Osoby, które mają swoją działalność muszą bez cienia wątpliwości decydować się na to, by obsługą rachunkową a także finansową ich zakładu zajmowało się doświadczone biuro rachunkowe. Podstawowe świadczenia z jakich można zrobić użytek w biurze rachunkowym są usługami, które należałoby wybierać, o ile nie będzie chciało się swojej firmy narażać na straty, a zamiast tego oczekuje się progresu w branży.

Rozliczenie PIT 2016/2017 może być dużo łatwiejsze aniżeli sądzisz!

podatki
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Dla każdego należyte stworzenie deklaracji fiskalnej jest wyjątkowo ważnym zadaniem. Nie da się ukryć, że poświęcając mu więcej czasu zdołamy być pewni, że wszystko zostało zrealizowane poprawnie.

W jaki sposób najkorzystniej uzupełnić formularz PIT

rozliczenie
Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wielu ludzi wypełnianie PIT-u to straszna męczarnia. Nawet, jeśli każdego roku wypełniamy zeznania podatkowe, to często nie da się uniknąć trudności tego samego typu – błędów przy wypełnianiu. Nie bądźmy jednakowoż tak negatywnie nastawieni, przecież każdego roku to robimy, a w rzeczywistości nie zajmuje to tak dużo czasu. Ponadto, w Internecie jest wiele programów, które ułatwią wypełnienie PIT-u. Wystarczy trochę poszperać i na pewno znajdziemy odpowiedź na nurtującą nas kwestię. W naszym poradniku przypomnimy o co chodzi w najbardziej znanych PIT-ach.