User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Urząd Skarbowy

Chyba każdy z nas musi obliczać każdego roku swój podatek od przychodów

rozliczenie
Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com
Prawie każdy z nas musi rozliczać co roku swój podatek od przychodów. Urzędy Skarbowe nigdy nie dopuszczają zwłoki w składaniu zeznania podatkowego – nieprzekraczalny termin przypada na ostatni dzień kwietnia. Jeśli do tego terminu nie złoży się zeznania podatkowego, może wiązać się to z wielkimi problemami.

Zaliczka na podatek od wynajęcia, rozliczanie podatku za wynajmowanie

Mieszkanie
Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy chcemy od kogoś zacząć wynajmować mieszkanie często nie mamy bladego pojęcia na temat wynajmowania lokalu mieszkalnego. Jednak to nie my powinniśmy wszystko wiedzieć, o wiele więcej musi wiedzieć osoba, która chce owe mieszkanie nam wynająć. Jest coś takiego jak zaliczka na podatek od najmu.

Czym trudni się biuro rachunkowe i w jaki sposób znaleźć kreatywną księgową?

Biuro rachunkowe
Autor: Twinfieldinternational
Źródło: http://www.flickr.com
Praktycznie każdy biznesmen niezależnie od rozmiarów kierowanej działalności gospodarczej musi w pewnych okresach rozliczać się ze Skarbówką i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Nie każdy jednak ma zdolności do prowadzenia rachunkowości oraz właściwego wypełniania skomplikowanych formularzy. Duża część ludzi zdana jest na wsparcie specjalistów.

Rozliczenie fiskalne w 2015 roku - co wypada o tym wiedzieć

podatki
Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Razem z zbliżającym się zakończeniem roku, każdy jeden właściciel firmy, jak i osoba fizyczna, musi się rozliczyć z Urzędem Skarbowym. Przyszłoroczne rozliczenie nie będzie inne, niż w latach zeszłych, ponieważ nie zostały wprowadzone żadne innowacyjne adnotacje w tej kwestii. Nie doszły żadne nowatorskie ulgi podatkowe, jakie zezwalają na odciągnięcie od podatku dochodowego pewnych rzeczy.

Rozliczanie się online z Urzędem Skarbowym - komplet użytecznych porad

Obowiązek podatkowy
Źródło: pixabay.com
Ogólnie w życiu każdego człowieka nadchodzi taki moment, że musi stanąć oko w oko z dorosłością. A nie jest to łatwa kwestia. Mnóstwo aspektów może człowieka przytłoczyć. I tak dla mnóstwa osób rozliczenie się ze Skarbówką prowadzi do bólu głowy, a tymczasem nie jest to wcale aż tak problematyczna kwestia. Kiedy dostaniemy od swoich pracodawców niezbędne dokumenty będziemy musieli zacząć uzupełniać swoje zeznanie podatkowe.

Porządny program do wypełniania pitów pomoże nam uniknąć mnóstwa pomyłek

podatki
Źródło: pixabay.com
Wiele osób wciąż ma kłopoty z poprawnym uzupełnianiem zeznań podatkowych. Można to zrozumieć, gdyż prawo podatkowe jest bardzo zagmatwane i nieustannie się zmienia, więc trudno czasem się połapać. Niestety każdy podatnik sam odpowiada za własne pomyłki.

Rozlicz się przez internet, czyli w jaki sposób urzędy skarbowe starają się pomóc członkom społeczeństwa w dopełnieniu mało przyjemnego obowiązku

rozliczanie podatku przez internet
Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com
Do spraw biurokratycznych większość społeczeństwa odnosi się z nieskrywaną niechęcią. Taka sytuacja w pewnym stopniu jest spowodowana tym, że w urzędach miast załatwiamy coraz więcej formalności i niełatwo wskazać taką domenę ludzkiego życia, która nie podlegałaby pod rozporządzenia.

W jaki sposób szybko wyliczyć podatek

liczenie podatków
Źródło: pixabay.com
Czas obliczenia podatków mija. Dobrze, że nie ma potrzeby już czekać w długich kolejkach w skarbówce, żeby rozliczyć formularz. Da się uczynić to o wielesprawniej.