User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

deklaracja

Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest obowiązkiem każdej osoby, która pracuje i ma regularne dochody ze swojej pracy

podatek
Autor: Robert F. W. Whitlock
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku rozliczanie podatku znanego szeroko jako PIT jest powinnością każdego obywatela, który pracuje i ma regularne dochody ze swojego stanowiska. Dla dużej liczby osób jest to procedura skomplikowana, między innymi z uwagi na powinność wyboru spośród wielu różnych istniejących deklaracji. Odmianę deklaracji wybiera się w zależności od działalności, jaką się prowadzi lub wykonywanego zawodu.

Rozrachunek deklaracji podatkowej - w jaki sposób sobie poradzić z PIT-8c.

podatki
Źródło: pixabay.com
Złożenie deklaracji podatkowej to operacja, zktórą zmaga się każda osoba. Deklaracje podatkowe należy złożyć niepóźniej do 30 marca danego roku. Formularzy jest jednakże tak dużo, że często nie sposób dojść, jaki jest właściwy. Zwykle ważna jest propozycja Księgowego.

Dzisiaj PIT można rozliczyć wygodnie i szybko, bo umożliwia to rozliczanie online – wypróbuj, jakie to proste

komfort
Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Co roku podatnicy rozliczają swoje podatki. Każdy podejmujący ten obowiązek, pragnie by wszelkie formalności powiązane z rozliczaniem PIT-ów przebiegły szybko oraz bezproblemowo. Przez szereg lat podatnicy narzekali, że rozliczanie PIT bywa kłopotliwym zadaniem. Musieli oni zanosić dokumenty do biur podatkowych, a potem z wypełnionymi deklaracjami, udawać się do urzędów, gdzie nierzadko panowało wielkie zamieszanie i trzeba było wystawać w kolejkach.

Pit o numerku trzydzieści osiem - czyli, "co to bywa?" i "dla jakich osób to bywa?"

zawód
Jak każda osoba co pracuje oraz ukończyła już osiemnasty roczek egzystencji, także i ty jesteś przymuszony wewnątrz tym roczku uzupełnić w dobry sposób znaną deklarację typu PIT. Posiadasz na to równiutkie 4 miechy od ukończenia wcześniejszego roczku kalendarzowego.

Obywatelu, nie zwlekaj!

pit
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Termin rozliczeń z fiskusem zbliża się wielkimi krokami. Należy mieć to na uwadze, albowiem przekroczenie daty terminu złożenia zeznania podatkowego stanowi czyn zabroniony w przepisach kodeksu karnego skarbowego. Ustawa za to wykroczenie przewiduje karę grzywny.