User login

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/galeona.com.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

obowiązek

Jakie dokumenty są niezbędne przy otwieraniu swojej fundacji oraz kto mógłby to zrobić?

fundacja
Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie każdy z nas posiada możliwość niesienia pomocy innym ludziom w bardzo komfortowy sposób. Można to zrobić osobiście bądź korzystając z pośrednictwa tak zwanej instytucji pożytku społecznego.

Co to jest bhp? Co obejmuje to zagadnienie i czemu jest istotne?

stres
Autor: newthinking communications
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdym stanowisku pracy należy znać i przestrzegać reguł bhp, na które uczulają właściciele firm oraz prawodawcy, ponieważ to prawo pracy nakłada na właściciela przedsiębiorstwa obowiązek dopilnowania, ażeby pracownicy znali te reguły.

W jakiej formie warto oddać deklarację podatkową - sprawdź więcej?

pit
Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas doskonale wie, że spełnianie corocznego obowiązku, jakim jest składanie deklaracji z racji uzyskanego przez nas profitu pieniężnego niezaliczane jest do rzeczy przyjemnych. Stajemy w takim razie przed skomplikowanym zadaniem wnikliwego zbadania zdobywanych przez nas źródeł dochodów pod kątem podatkowym. Powinniśmy odnieść uwagę, że zwykle tego rodzaju obowiązek wykonujemy ręcznie, co może dodatkowo utrudniać całą sytuację.

W jaki sposób rozliczyć pit 11? Co okazuje się być w tym bardzo pomocne? O jakich rzeczach koniecznie pamiętać?

Agent
Autor: Andres Rodriguez
Źródło: http://www.flickr.com
Pit 11 jest informacją o zarobkach i wszystkich zaliczkach na podatek dochodowy, musi być ona wystawiona przez płatnika i dostarczona podatnikom, jak również urzędowi skarbowemu odpowiedniemu dla takich podatników w terminie końca lutego kolejnego roku podatkowego.


Firmy zatrudniające ludzi, które są odpowiedzialne za pit za 2016 muszą korzystać z formularza pit 11 w wersji o numerze 23, jaki wystawia się w stosunku do przychodów oraz dochodów uzyskanych od dnia 1 stycznia 2016.

Dzisiaj PIT można rozliczyć wygodnie i szybko, bo umożliwia to rozliczanie online – wypróbuj, jakie to proste

komfort
Autor: Michael Coté
Źródło: http://www.flickr.com
Co roku podatnicy rozliczają swoje podatki. Każdy podejmujący ten obowiązek, pragnie by wszelkie formalności powiązane z rozliczaniem PIT-ów przebiegły szybko oraz bezproblemowo. Przez szereg lat podatnicy narzekali, że rozliczanie PIT bywa kłopotliwym zadaniem. Musieli oni zanosić dokumenty do biur podatkowych, a potem z wypełnionymi deklaracjami, udawać się do urzędów, gdzie nierzadko panowało wielkie zamieszanie i trzeba było wystawać w kolejkach.

Jak można by pomóc drugiej osobie, przykładowo komuś ze swojej rodziny?

pity 2017
Autor: Jose Camões Silva
Źródło: http://www.flickr.com
Dowolna pełnoletnia persona pojmuje znakomicie, iż do ostatnich dni kwietnia wszelakiego roku kalendarzowego ma ustawowy obowiązek rozliczenia się ze swoich przychodów z fiskusem.

Podstawowe informacje o tym, w jaki sposób wypełnić roczne zeznanie podatkowe.

podatek
Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z obowiązków każdego czynnego podatnika jest zapłacenie podatku od tego, co się zarobiło. W Polsce odbywa się to wszystko po skończeniu roku podatkowego, a wszystko regulują odpowiednie przepisy. Przez dwanaście miesięcy pracownicy opłacają zaliczki na podatek dochodowy. Następnie do końca lutego następnego roku powinni oni otrzymać od swoich pracodawców rozliczenie wszystkich uzyskanych zaliczek i dochodów.